Verkkokauppa Työvaatteet Työkäsineet Viiltosuojakäsineet Cut F 11/2XL
Dimex

Viiltosuojakäsineet Cut F 11/2XL

Tuotekoodi: DMX7103-11/2XL
Dimex Viiltosuojakäsineet CUT F 7103 ovat erittäin hyvän viiltosuojan tarjoavat työkäsineet vaativiin työtehtäviin, joissa käsien suojaaminen viilloilta ja teräviltä materiaaleilta on tärkeää. Viiltosuojaluokka F, joustava saumaton rakenne ja pitävä PU-pinnoite tekevät käsineistä erinomaisen valinnan esimerkiksi lasin ja metallilevyjen käsittelyyn, ajoneuvojen korjaukseen ja huoltoon, rakennustöihin sekä putkitöihin.
Lue lisää
10,43 €
Varastossa
Katso myymäläsaatavuus

Contact infoKysyttävää? Tavoitat meidät sähköpostitse  myynti@saarenpaaoy.fi

Tuotekuvaus

Myymäläsaatavuus

Kysy tuotteesta

Tuotekuvaus

Käsineet on valmistettu kestävästä ja joustavasta 15 gaugen koneneuloksesta. Saumaton rakenne parantaa käyttömukavuutta ja istuvuutta sekä mahdollistaa hyvän sorminäppäryyden tarkkuutta vaativissa työtehtävissä. Materiaali ei sisällä lasi- tai metallikuituja, joten käsineet tarjoavat tehokkaan viiltosuojan ilman näitä kuitumateriaaleja.

Joustava PU-pinnoite kämmenessä ja sormenpäissä antaa hyvän pidon sekä kuivissa että kosteissa olosuhteissa. Vahvistettu peukalon ja etusormen tyvi parantaa otteen pitävyyttä ja suojaa yhtä käsineen kulutukselle alttiimmista kohdista. Elastinen ranneke auttaa pitämään käsineen hyvin paikallaan työskentelyn aikana.

Käsineissä on Sanitized®-antimikrobinen käsittely, joka auttaa ehkäisemään bakteerien ja sienten kasvua. Käsittely auttaa vähentämään epämiellyttävien hajujen muodostumista ja pitää käsineet hygieenisempinä pidempään, mikä voi pidentää tuotteen käyttöikää aktiivisessa ammattikäytössä.

Ominaisuudet ja hyödyt:

Erittäin hyvä viiltosuoja, viiltosuojaluokka F

Ei sisällä lasi- tai metallikuituja

Kestävä ja joustava 15 gaugen koneneulos

Saumaton rakenne lisää käyttömukavuutta

Hyvä istuvuus ja erinomainen sorminäppäryys

Vahvistettu peukalon ja etusormen tyvi

Joustava elastinen ranneke

PU-pinnoite kämmenessä ja sormenpäissä

Pitävä ote kuivissa ja kosteissa olosuhteissa

Sanitized®-antimikrobinen käsittely

Hengittävä ja joustava rakenne

Soveltuu lasin ja metallilevyjen käsittelyyn

Soveltuu ajoneuvojen korjaukseen ja huoltoon

Soveltuu rakennus- ja putkitöihin

Sopii myös yleiskäyttöön

Tekniset tiedot

Tuotemerkki: Dimex

Malli: 7103

Tuotetyyppi: Viiltosuojakäsineet CUT F

Viiltosuojaus: Luokka F

Rakenne: 15 gaugen koneneulottu, saumaton rakenne

Pinnoite: Polyuretaani (PU), kämmenessä ja sormenpäissä

Materiaalit: HPPE, nylon, spandex, polyuretaani

Vahvistus: Peukalon ja etusormen tyvi

Ranneke: Elastinen

Antimikrobinen käsittely: Sanitized®

Sertifikaatit: EN 388: 4X43F, EN ISO 21420

Ominaisuudet: Joustava ja hengittävä

Koot: 7/S, 8/M, 9/L, 10/XL ja 11/2XL

Soveltuvuus: Lasin ja metallilevyjen käsittely, ajoneuvojen korjaus ja huolto, rakennusala, putkityöt, teollisuus ja yleiskäyttö

Dimex Viiltosuojakäsineet CUT F 7103 ovat erinomainen valinta ammattilaisille, jotka tarvitsevat erittäin hyvän viiltosuojan, hyvän sorminäppäryyden ja pitävän otteen vaativiin työtehtäviin. Tilaa Dimex Viiltosuojakäsineet CUT F nyt Saarenpäästä ja varmista käsien luotettava suojaus teräviä materiaaleja käsiteltäessä.

Myymäläsaatavuus

Verkkokauppa
Lapua
Alajärvi
Seinäjoki
Tuotetta on saatavilla
Tuote on vähissä
Tuote on loppunut

Kysy tuotteesta